​В управлінні транспорту розповіли, як їздитимуть тролейбуси на Мальованку та коли зможуть почати будівництво нової лінії в Житомирі

У Житомирі працюють над реалізацією задуму щодо будівництва нової тролейбусної лінії на Мальованку. Проєктна документація вже майже готова. 13 лютого на міській комісії з безпеки дорожнього руху як раз обговорювали дедалі проєкту та вносили корективи.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Про це Житомир.info розповів начальник управління транспорту та зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний.

«Проєкт уже готовий і наразі вивчається спеціалістами. Сьогодні було засідання комісії з безпеки дорожнього руху, на якому узгоджувалися питання щодо схеми та організації руху, виїздів, розворотного кільця, зупинок і т.д. Тобто сама проєктна документація вже розроблена. Зараз ми напрацьовуємо зауваження і висновки щодо необхідності корегування. Відповідно проєктант внесе корективи. Далі оголошуємо тендер на визначення підрядної організації, яка буде за 2 млн грантових коштів ЄБРР проводити будівництва нової тролейбусної лінії. Тобто зараз ми знаходимось якраз на стадії виходу проєкту», — розповів Костянтин Підпокровний.

За його словами, згідно з розробленою схемою руху, тролейбуси на Мальованку рухатимуться від центру міста по існуючій лінії по вулиці Леха Качинського та Чуднівській, далі біля магазину «Океан» тролейбус повертатиме на вулицю Героїв Пожежних і рухатиметься до кінцевої зупинки біля фабрики «Крок», де буде розворотне кільце.

Щодо старту будівництва лінії, Костянтин Підпокровний обережний в прогнозах. За його словами, якщо усе йтиме за графіком, то приступити до роботи підрядник зможе орієнтовно в липні-серпні поточного року. Проте усе залежить від проведення тендеру.

«Якщо не буде затримки в проведені тендерних закупівель, які проводитимемо за нормами і правилами ЄБРР, то можливо розпочати роботи зможемо у липні-серпні. Але маємо бути готові, що визначення підрядної організації займе щонайменше 2-3 місяці», — зазначив начальник управління транспорту і зв’язку.

Допис про результати роботи комісії з безпеки руху, яка відбулась 13 лютого, і на якій обговорювали питання будівництва тролейбусної лінії на Мальованку розмістив у соцмережі Роман Кравчук. Він розповів і про інші можливі проблеми у реалізації проєкту, зокрема, щодо відсутності погодження проєкту поліцією, через не передбачені в проєкті заїздні кармани на зупинках.

«Стає нечемною традицією пропускати засідання представниками Патрульної поліції Житомирської області. Якщо минулого разу ми грішили на приїзд прем’єр-міністра, то цього разу нам чітко повідомили, що погодження проєкту від поліції не буде, якщо не передбачимо заїздні кармани для тролейбусів. Пояснюю чому це:
1. Неможливо. Вулиця Героїв Пожежних занадто вузька для розширення ще на дві смуги. Хіба що за рахунок ліквідації тротуарів.
2. Шкідливо та непотрібно. В сучасному місті перевага надається, в першу чергу, громадському транспорту. Заганяти тролейбус в карман — це створювати точку небезпеки, тролейбус дуже габаритний та мало маневрений, йому важко буде виїжджати, плюс потенційні аварійні ситуації. Від практики таких карманів навпаки відмовляються саме задля безпеки», — написав у своєму дописі Роман Кравчук.

Нагадаємо, 31 липня 2019 у Житомирі уклали грантову угоду з ЄБРР на 2 млн євро, за які побудують тролейбусну лінію на Мальованку.

Одразу потому в Житомирі розпочали роботу над проєктом нової тролейбусної лінії і планували обговорити маршрут з мешканцями мікрорайону Мальованка.

Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2019 Житомирське ТТУ оголосило тендер на виготовлення проєкту будівництва тролейбусної лінії на Мальованку за 600 тис.₴

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram

Джерело статті: “https://www.zhitomir.info/news_190094.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя